(valamiért itt szarakszik a blogspot, aminek hála ez a bejegyzés elveszett teljesen...valamennyi részét elmentettem máshová, de pont a lényeg veszett el teljesen....)
A másik vizsgafilm elvben a fő vizsgamunka. Itt meg volt szabva, hogy csak versfilm lehet, így hát kellett választani egy verset. Én kifejezetten olyat szerettem volna, ami nem túl ismert, de nem rossz vers. Némi segítséggel ki lett választva
Majakovszkij A hegedű vőlegénye című verse. Ezt az előírásoknak megfelelően szinopszist, majd forgatókönyvet kellett írni, végül
storyboardot. Itt ugyan a grafikai stílust még nem találtam ki, de azt már elhatároztam, hogy ezt az avantgarde vonalat viszem, kevertem a kubizmust az orosz futurizmussal meg a dadaizmussal ésatöbbi ésatöbbi, mert ezt éreztem elsőre a vershez közelinek, igaz, talán a figurák megjelenítésében inkább a "naturálisabb" megközelítést sikerült megvalósítani, emiatt az
avantgarde inkább ilyen díszlet a háttérben.
 |
legelső háttér |
A storyboard elfogadtatása után a kivitelezés következett, igen nyögvenyelősen haladtam velük, főleg a hegedű karakterével gyűlt meg a bajom, de a vége felé nagyából kialakult a végső verzió.
Prampolini La geometria della voluttà. című képe adta a kiindulási alapot, aztán meg a korabelű hegedű ábrázolásokat vettem figyelembe, hogy stílusban maradjak nagyjából. Itt Patró mellett Zsófi segített a figuratervezésnél, főleg a női arányok kialakításában.
A költő egy fokkal könnyebb volt, nála hamar kitaláltam a karakter jellegét, az arányokkal játszottam sokat.
Marinetti egyik
képét hívtam segítségül, plusz Majakovszkij és korabeli magyar költők karakterjegyeit biggyesztettem rá.
A többieknél mindössze a hangszerekből indultam ki, vagy kitaláltam hangszereket, velük igazából már nem foglalkoztam annyit velük, de nem is szerepelnek olyan sokat.
Eleinte rajzanimációban gondolkodtam, ez idő hiányában flashre változott, (kb. 10 napom volt az animálásra, miközben a karakterek felét még meg se terveztem) ehhez kellett igazítani a karaktereket, le kellett mondanom bizonyos mozgatásfajtákról stb. A háttereknél max egyszerűsítetten, megvan ez a díszlet jellege ebben a fiktív gyáripari környezetben, a rajzokhoz képest a végleges hátterek sokat egyszerűsödtek. Ebben a doksiban mutattam meg a vizsgabizottság előtt a cuccokat, egyszerűbbnek éreztem így ide posztolni, hamár ez megvan:
Ahogy az előbb említettem, kevés idő jutott az animálásra, emiatt jó pár dolgot kellett kihagynom a filmből a végén, például egy-két hátteret, meg pár figura is kiesett. igyekeztem olyan dolgokat kihagyni, amik nem befolyásolják a történet menetét, célom volt, hogy érthető maradjon a film.
A hang kérdést is meg kellett oldani. A verset
Goitein Gergely mondta fel, továbbra is hálás vagyok neki, mivel mást nem éreztem illőnek a vershez. Emellett sokat segített Zányi is, hogy jó legyen a hang. A filmhez vágást én csináltam, olyan is lett, de majd újraszerkesztem rendesen, hogy még élvezhetőbb legyen. A végeredmény itt van, íme:
(a feltöltés óta kicsit javítottam a hangon, feltöltöm majd azt is)